Klimatyzacja samochodowa Łódź

Autoklima

Niezawodna klimatyzacja samochodowa

Klimatyzacja jest złożonym mechanizmem połączonych systemów, składających się z części, o które trzeba dbać, aby pracowały bez usterek przez długi czas. Kiedy upały znikają, kierowcy zapominają na jakiś czas o klimatyzacji, a po ponownym uruchomieniu nawiewu spotyka ich przykra niespodzianka – system albo zupełnie przestał działać, albo funkcjonuje nieoptymalnie. Z tego powodu przegląd klimatyzacji samochodowej powinno się wykonywać regularnie, a zwłaszcza przed sezonem letnim. Dobrze jest to zrobić nawet na kilka tygodni przed nadchodzącą falą upałów, ponieważ wtedy z pewnością kolejki w serwisach będą znacznie mniejsze. Ponadto, jeśli okaże się, że klimatyzacja wymaga naprawy, wciąż pozostanie sporo czasu, żeby zdążyć przed gorącem.

Nasz serwis oferuje usługi osobom, dla których ważną kwestię stanowi sprawnie działająca klimatyzacja samochodowa Łódź jest miastem, gdzie można nas znaleźć. Z powodzeniem działamy na tym obszarze od wielu lat. Przegląd polecamy również kierowcom, którzy nie podejrzewają, że ich system klimatyzacji może posiadać jakiekolwiek usterki. Bardzo często wczesne wykrycie i usunięcie nieprawidłowości, których nie widać gołych okiem, pozwala uniknąć większych wydatków związanych z kompletnym remontem samochodu.

Sprawna klimatyzacja samochodowa w Łodzi

Poprawność działania klimatyzacji zależy w dużej mierze od ilości znajdującego się w całym układzie czynnika chłodniczego. Jeżeli jest go zbyt dużo lub zbyt mało, system nie będzie funkcjonować optymalnie. Prawa fizyki niestety są nieugięte i bez względu na szczelność układu przez cały rok może z niego ubyć od 10 nawet do 15% czynnika chłodniczego.

Przy takiej stracie sprężarka musi nadrabiać, pracując dłużej, aby być w stanie osiągnąć zadowalający rezultat. Większe braki czynnika spowodują, że nawet dłuższa praca sprężarki nie będzie miała wpływu na poprawę jakości całego układu – w skrócie: klimatyzacja nie będzie chłodzić. Związane z tym zwiększone obciążenie silnika spowoduje ponadto wzrost zużycia paliwa. Jak widać klimatyzacja nie jest układem, który można zostawić samemu sobie, dlatego należy go odpowiednio konserwować i regularnie sprawdzać. Wszystkim, dla których istotny aspekt stanowi sprawna klimatyzacja samochodowa Łódź to miejsce, w którym zapraszamy osoby, pragnące dokonać przeglądu.

W pracy korzystamy wyłącznie z profesjonalnego, specjalistycznego sprzętu najlepszych marek, gwarantując najwyższą jakość usług i powtarzalność wyników. W trakcie rutynowego przeglądu podłączamy układ do urządzenia, które pozwala się pozbyć starego czynnika, następnie sprawdza szczelność, a na koniec napełnia układ nowym czynnikiem oraz olejem. Cały zabieg trwa mniej więcej 30 minut.

Po wszystkim testujemy klimatyzację w samochodzie – prawidłowo działający układ powinien wydmuchiwać powietrze w temperaturze wynoszącej od 5 do 8 st. C. Wykonując pomiar własnoręcznie należy odczekać nawet kilkanaście minut od włączenia, aby mieć pewność, że kanały wentylacyjne będą odpowiednio schłodzone.

Nasz serwis to zawsze sprawna klimatyzacja samochodowa Łódź jest miastem, gdzie można nas znaleźć. Zapraszamy!