Geometria kół łódź

Układ kierowniczy należy do najważniejszych podzespołów, znajdujących się w samochodzie. Często jednak zdarza się, że kierowcy samochodu nie zwracają uwagi na ustawienie kół; wielu z nich nie wie nawet, jak ważną czynnością jest prawidłowe ich ustawienie. Złe ustawienie kół może nieść za sobą katastrofalne skutki i doprowadzić do groźnego wypadku. Najmniej niebezpiecznym efektem nieprawidłowego ustawienia zawieszenia jest zwiększone zużycie opon i paliwa - jednak pamiętaj, że nie każdy ma tyle szczęścia.Do prawidłowego działanie układu kierowniczego konieczne jest ustawienie kilku kątów, aby układ mógł działać prawidłowo. Oto niektóre z kątów, na które zwracamy uwagę:

Nasz warsztat posiada na wyposażeniu nowoczesne urządzenie do kontroli oraz ustawiania geometrii elementów zawieszenia. Jeśli Twój samochód nie zachowuje odpowiedniego toru podczas jazdy i skręca w którąś ze stron, zapraszamy do Habendy!

Zbieżność kół Łódź

Nasze doświadczenie pokazuje, że geometria kół ma bezpośredni wpływ na zużycie poszczególnych elementów, na przykład ogumienia, ale także elementów zawieszenia i układu kierowniczego. Złe ustawienia zbieżności, powodujące ściąganie na bok, przekładają się na niższy poziom bezpieczeństwa, co w krytycznej sytuacji na drodze może spowodować bardzo groźne skutki.

Ze względu na te czynniki zapraszamy do skorzystania z naszych usług z zakresu geometrii kół. Nasz serwis profesjonalnie przywraca zbieżność, dzięki czemu błyskawicznie odzyskasz komfort jazdy. Mierzymy kąt pochylenia kół dzięki specjalistycznemu sprzętowi do dziesiętnych części stopnia. Sprawdzenie kątów jest niezbędne, by ustawić precyzyjnie parametry na podstawie wytycznych od producenta.

Profesjonalne ustawianie zbieżności Łódź w Habendzie

Co to jest geometria kół?

Wszystkie wymienione wcześniej kąty są domyślnie ustawione w sposób najlepiej redukujący zużycie zawieszenia, opon i układu kierowniczego, a także gwarantujący najmniejszy pobór paliwa. Jednakże podczas jazdy geometria ulega zmianie. Wystarczy zbyt szybkie najechanie na krawężnik lub wjechanie w dziurę, a kąty minimalnie się zmieniają.

Gołym okiem widoczna jest zbieżność kół, czyli ustawienie kół przednich i tylnych wobec siebie. Pierwszy sygnał nieprawidłowości to ściąganie pojazdu na boki. Auto na prostej drodze, kierowane na wprost, mimowolnie zjeżdża na prawo lub na lewo. Kluczowe skutki to:

Co więcej, dla kierowcy nieprawidłowa geometria również jest uciążliwa. Skutkuje większym zmęczeniem i dyskomfortem podczas jazdy ze względu na to, że trzeba nieustannie kontrolować tor. W takiej sytuacji konieczna jest wizyta w profesjonalnym serwisie i skorzystanie z usług z zakresu geometrii kół.

Zaufali nam klienci z całej Łodzi

Nasz warsztat w ciągu trzydziestu lat pracy zdobył zaufanie kierowców z całej Łodzi, w tym z następujących dzielnic:

Przegląd geometrii kół

Jednym z punktów na przeglądzie jest sprawdzenie geometrii kół. Nieprawidłowe ustawienia mogą poskutkować tym, że stacja kontroli pojazdów nie zaliczy przeglądu. Trudno się temu dziwić - rozregulowane koła mają bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo na drodze. Z tego powodu zalecane są regularne przeglądy całego zawieszenia. W ten sposób można na bieżąco kontrolować kąty i wpływ geometrii na pozostałe elementy. Profilaktycznie warto przyjrzeć się tym elementom mniej więcej co dwa lata lub co 30 tysięcy kilometrów.

Doraźnie należy to robić za każdym razem, gdy pojawią się wymienione wcześniej objawy, a także wtedy, gdy wjedziemy w sporą dziurę lub najedziemy z dużą prędkością na krawężnik. Pamiętaj, że jeśli chcesz kupić powypadkowy samochód, ustawienie geometrii może być niemożliwie.

Habenda - usługi z zakresu geometrii kół

Jeśli Twoje auto niebezpiecznie skręca na boki, nie czekaj, aż uszkodzone zostaną elementy zawieszenia - potrzebna jest profesjonalna geometria kół. Dzięki temu szybko odzyskasz komfort i bezpieczeństwo jazdy, a także zredukujesz zużycie części. Świadczymy usługi w rozsądnych cenach i szanujemy Twój czas. Zapraszamy!