Zakres usług

 • Stacja kontroli pojazdów
 • Diagnostyka
 • Geometria
 • Elektromechanika
 • Mechanika, przeglądy okresowe
 • Wulkanizacja, wymiana opon, przechowalnia
 • Klimatyzacja
 • Blacharstwo, lakiernictwo
 • Pomoc drogowa
 • Obsługa serwisowa firm
 • Sprawdzenie auta przed zakupem

Warsztat samochodowy - serwis samochodowy Łódź

Jesteśmy firmą motoryzacyjną posiadającą ponad dwudziestoletnie doświadczenie w zakresie obsługi samochodów, daje to gwarancję szybkiej i profesjonalnej obsługi Klienta. Wszelkie usługi wykonywane są przez profesjonalną i dobrze przeszkoloną kadrę przy użyciu specjalistycznych urządzeń.

HABENDA Łódź - warsztat samochodowy Łódź - szybka i profesjonalna obsługa - serwis samochodowy Łódź - blacharstwo i lakiernictwo i inne usługi

Oferujemy usługi w zakresie oferuje swoje usługi w zakresie:


- Okresowe Badania Techniczne Pojazdów
- Badania pojazdów po wypadku , kolizji drogowej
- Badania pojazdów z zabranym dowodem rejestracyjnym
- Pierwsze badanie techniczne pojazdów sprowadzonych z zagranicy
- Badania pojazdów przystosowanych do zasilania gazem
- Badania pojazdów przystosowanych do przewozu osób TAXI
- Badania pojazdów przystosowanych do nauki jazdy "L"
- Badania pojazdów uprzywiliowanych
- Badania pojazdów przystosowanch do ciągnięcia przyczep "HAK"
- Pojazdy przeznaczone do wykonywania czynności na drodze np. Pomoc Drogowa
- Pojazdy trójkołowe, quady, motocykle, motorowery
- Ustalenie danych identyfikacyjnych pojazdu
- Samochody osobowe do 15 osób
- Samochody ciężarowe i dostawcze do 3,5 t.
- Sprawdzenie stanu technicznego pojazdu przed zakupem

Diagnostyka

Diagnostyka komputerowa jest usługą, bez której dobry współczesny warsztat nie jest w stanie funkcjonować. Polega ona na podłączeniu auta do specjalnego komputera. Komputer diagnostyczny łączy się z komputerem pojazdu w celu wymiany danych. Pobierane są informacje o stanie pojazdu, zapisanych w pamięci błędach, nieprawidłowościach w działaniu poszczególnych systemów auta. Informacje te są bardzo pomocne w wykrywaniu przyczyn nieprawidłowego funkcjonowania auta. Diagnostyka komputerowa przyspiesza proces naprawy i zmniejsza jego koszty - mechanik nie musi sprawdzać wielu elementów pojazdu, zmniejsza się także ryzyko wymiany prawidłowo działającego podzespołu.

Nasi pracownicy zostali przeszkoleni, aby mogli w pełni wykorzystać możliwości sprzętu oraz szybko i bezbłędnie wykrywać wszelkie usterki aut.

Geometria

Układ kierowniczy należy do jednych z najważniejszych podzespołów znajdujących się w samochodzie. Często jednak zdarza się, że kierowcy samochodu nie zwracają uwagi na ustawienie kół, cześć z nich nie wie nawet jak ważną czynnością jest prawidłowe ich ustawienie. Złe ustawienie kół może nieść za sobą katastrofalne skutki i doprowadzić do groźnego wypadku. Najmniej groźnym efektem nieprawidłowego ustawienia zawieszenia jest zwiększone zużycie opon i paliwa.

Do prawidłowego działanie układu kierowniczego konieczne jest ustawienie kilku kątów, aby układ mógł działać prawidłowo. Oto niektóre z kątów, na które zwracamy uwagę:

Zbieżność - mianem zbieżności możemy określić różnice odległości pomiędzy obręczami kół mierzonej z przodu i z tyłu krawędzi obręczy. Pomiaru tego dokonuje się w płaszczyźnie poziomej równoległej do podłoża, przechodzącej przez środek obrotu kół.

Kąt pochylenia koła - to kąt zawarty pomiędzy płaszczyzną koła a prostą pionową prostopadłą do płaszczyzny podstawy.

Kąt pochylenia sworznia zwrotnicy - jest to kąt, jaki tworzy sworzeń zwrotnicy z prostą pionową prostopadła do powierzchni podłoża mierzony wzdłuż osi poprzecznej pojazdu.

Kąt wyprzedzenia sworznia zwrotnicy - jest to kąt mierzony pomiędzy osią pionową prostopadłą do płaszczyzny podłoża, a osią, jaką tworzy sworzeń zwrotnicy, ale mierzony wzdłuż osi podłużnej pojazdu. Prawidłowe ustawienie kąta wyprzedzenia sworznia zwrotnicy pozwala na samoczynne powrócenie kół samochodu do pozycji jazdy na wprost po wykonaniu skrętu np. po pokonywaniu zakrętu.

Nasz warsztat posiada na wyposażeniu nowoczesne urządzenie do kontroli oraz ustawiania geometrii zawieszenia.

Elektromechanika

Elektromechanika samochodowa to bardzo szerokie pojęcie. We współczesnych samochodach obejmuje ono praktycznie wszystkie układy począwszy od układów sterowania samochodem oraz sterowania silnikiem samochodu a skończywszy na elektrycznych szybach, czy układzie centralnego zamka. Nasz warsztat wyposażony jest w doskonały sprzęt diagnostyczny. Posiadamy również wykwalifikowaną kadrę, która potrafi poradzić sobie z większością usterek.

Mechanika, przeglądy okresowe

Pod pojęciem mechanika należy rozumieć czynności obsługowe związane z utrzymaniem auta w dobrym stanie technicznym przez cały okres eksploatacji. Przeważnie jest to:

- okresowa wymiana materiałów eksploatacyjnych takich jak oleje, filtry
- wymiana elementów auta, które ulegają zużyciu podczas eksploatacji takich jak klocki hamulcowe, tarcze hamulcowe, sprzęgła, amortyzatory
- kontrola zawieszenia oraz jego regulacja czy w razie konieczności wymiana elementów
- inne drobne nieprzewidziane usterki np. instalacji elektrycznej, układu wydechowego itp.

Zapraszamy do korzystania z usług naszego warsztatu zarówno w przypadku wystąpienia problemów z autem jak również w celu wykonania przeglądów okresowych oraz kontroli stanu auta. Często wcześniejsze wykrycie pewnych problemów w samochodzie pozwala uniknąć poważniejszych awarii a tym samym większych wydatków na naprawy. Najważniejsze jest jednak to, że stan wielu podzespołów auta ma bezpośredni wpływ na nasze bezpieczeństwo.

Wulkanizacja

Nasz serwis dysponuje najnowszym sprzętem do wymiany opon oraz wyważania kół. Zaawansowane technicznie maszyny zmniejszają ryzyko uszkodzenia opon przy montażu, pozwalają też na dokładniejsze wyważenie kół. Dzięki czemu w dłuższej perspektywie wydłuży się żywotność opon i takich elementów jak: łożyska kół, silentblocki, końcówki drążków. W przypadku większych opon o niskim profilu lub typu run flat łatwo je uszkodzić, jeśli nie korzysta się z odpowiednich maszyn montażowych.

Przygotowanie opony – Według najlepszych praktyk stopkę opony i stykające się z nią brzegi felg należy oczyścić oraz nanieść specjalny smar, który ułatwia montaż, a jednocześnie uszczelnia miejsce łączenia. Przy okazji czyścimy piastę z luźnej rdzy, która może przyczyniać się do powstawania dodatkowych drgań na kole.

Dobre wyważenie – Wyważenie koła jest istotne dla prawidłowej eksploatacji opon, elementów zawieszenia i układu kierowniczego. Tu precyzja zależy w dużej mierze również od tego, że używamy dobrej klasy wyważarki.

Wentyl do wymiany – Solidnie podchodzimy do wykonywanej usługi dlatego kontrolujemy też stan zaworków i wentyli. Przy wymianie opon zawsze warto zamontować nowe wentyle

Właściwie dokręcanie – Po wstępnym dokręceniu śrub kluczem pneumatycznym, ostatecznie dokręcamy koło kluczem dynamometrycznym. Gwarantuje to nam, że śruby się nie odkręcą, a zarazem będziemy mogli je sami wykręcić.

Odpowiednie ciśnienie – Bardzo ważne jest, aby ciśnienie w oponach było odpowiednie. Ma to wpływ na zachowanie auta na drodze a więc na nasze bezpieczeństwo. Odpowiednie ciśnienie to również wolniejsze zużycie opony i zawieszenia.

Klimatyzacja

Aby klimatyzacja działała skutecznie nawet podczas największych upałów trzeba o nią dbać. Niestety bardzo często po włączeniu klimatyzacji po dłuższej przerwie możemy się rozczarować, ponieważ klimatyzacja w ogóle nie działała lub jej skuteczność jest niewielka. Przegląd klimatyzacji najlepiej jest wykonać raz do roku przed sezonem letnim, najlepiej kilka tygodni przed nastaniem upałów, ponieważ możemy zrobić to bez nerwów i gdy konieczna będzie naprawa, to do pierwszych upałów na pewno uda się uruchomić klimatyzację. Na przegląd powinni wybrać się również kierowcy, którym wydaje się, że klimatyzacja działa poprawnie.

Skuteczność klimatyzacji zależy w głównej mierze od ilości czynnika chłodniczego, którym napełniony jest układ. Klimatyzacja nie będzie prawidłowo działać, jeśli będzie go za mało lub za dużo. W tym drugim przypadku może jeszcze dojść do uszkodzenia sprężarki. Specyfika tego gazu jest taka, że nawet pomimo zupełnej szczelności układu w ciągu roku ubywa około 10 do 15 procent czynnika.

Wówczas sprawność takiej klimatyzacji znacznie się obniża i sprężarka musi pracować zdecydowanie dłużej, aby osiągnąć odpowiedni efekt. Jeśli czynnika będzie bardzo mało to nawet mimo praktycznie ciągłej pracy sprężarki nie uda się osiągnąć odpowiednio niskiej temperatury, a ciągłe większe obciążenie silnika spowoduje tylko znaczny wzrost zużycia paliwa. Klimatyzacja nie jest więc urządzeniem bezobsługowym i wymaga systematycznego serwisowania.

Do serwisowania klimatyzacji potrzebny jest specjalistyczny sprzęt, który posiada również nasz warsztat. Rutynowy przegląd polega na podłączeniu układu do specjalnego urządzenia, które odsysa stary czynnik, następnie sprawdza szczelność i jeśli test przebiegnie pozytywnie napełnia układ świeżym czynnikiem i olejem. Cała operacja trwa niewiele ponad 30 minut.

W prawidłowo działającej klimatyzacji temperatura powietrza wydobywającego się z nawiewów powinna wynosić od 5 do 8 st. C. Pomiar należy wykonywać po kilku lub nawet kilkunastu minutach od włączenia, aby kanały wentylacyjne były odpowiednio schłodzone.

Blacharstwo

Usłuha blacharstwa polega na przygotowaniu pojazdu do naprawy, wykonaniu naprawy blacharskiej lub wymianie uszkodzonych elementów pojazdu, oraz utrzymywaniu w dobrym stanie i kontrolowaniu urządzeń swojego stanowiska pracy. Blacharz pracować może w zakładzie mechaniki pojazdowej, autoryzowanych stacjach obsługi pojazdów, lub prowadząc samodzielną działalność gospodarczą. Osoba na stanowisku blacharza często współpracuje z mechanikiem samochodowym i lakiernikiem.

Pomoc drogowa w Łodzi 602-402-402

Zapraszamy do korzystania z usług naszej firmy w zakresie pomocy drogowej i transportu na terenie kraju i za granicą.
Przewozimy nawet dwa auta jednocześnie. Posiadamy parking strzeżony 24 h.
Istnieje możliwość naprawy samochodu w naszym serwisie, na czas naprawy oferujemy samochód zastępczy.
Przewozimy auto-lawetą samochody z urwanym kołem, sworzniem , wahaczem lub zablokowanymi kołami.
Oferujemy przewóz samochodów po kolizji, z uszkodzonym zawieszeniem hydraulicznym oraz uruchamianie samochodów z rozładowanym akumulatorem.
Przewozimy samochody dostawcze o masie do 3,5 tony.
Wystawiamy faktury VAT.
Zapraszamy do współpracy : serwisy, warsztaty i auto-komisy z terenu Łodzi i okolic.

KONTAKT: 602-402-402

Obsługa serwisowa

Dla firm i przedsiębiorstw świadczymy kompleksową obsługę serwisową. Celem naszych działań jest zapewnienie profesjonalnej obsługi obejmującej wszelkie aspekty serwisu eksploatacyjnego Państwa samochodów. Serwisowa obsługa to rozwiązanie pozwalające zaoszczędzić Państwa ceny czas i pieniądze. Nasi pracownicy zadbają o odbiór samochodu ze wskazanego miejsca, przeprowadzą wymagany serwis samochodu, a następnie odstawią w wyznaczone miejsce.

Sprawdzanie auta przed zakupem

Kupujesz Auto? Obawiasz się wad ukrytych? Nie masz zaufania do sprzedawcy?
Profesjonalnie sprawdzimy Twoje wymarzone Auto i uchronimy Cię od wielu nieprzyjemności.
Czuj się z tym dobrze! Pomożemy Ci!